Zdrowe nawyki żywieniowe

Do różnych rzeczy bardzo łatwo się przyzwyczajamy, i powoli przekształcamy takie przyzwyczajenie w nawyk. Na przykład codzienne poranne picie kawy – jest to nawyk, do którego po prostu się przyzwyczailiśmy. Warto jest wyrobić sobie kilka zdrowych nawyków – nie jest to ciężkie, ani męczące – wręcz przeciwnie, jest to bardzo przyjemne, smaczne – i co najważniejsze – zdrowe. Jakie są najlepsze zdrowe nawyki żywieniowe?

Owoce zamiast przekąsek

Często czujemy potrzebę coś przekąsić między posiłkami. Zazwyczaj kupujemy jakąś drożdżówkę bądź też ciastko, gdyż nie jest to drogi zakup – a smaczny i napełniający. Niektórzy twierdzą, że w ogóle nie powinniśmy podjadać, jeżeli chcemy utrzymać nasz organizm w jak najlepszej formie – i w tym przypadku trzeba się z tym zgodzić, jednak jest też druga opcja, która jest prawie tak samo zdrowa co brak podjadania. Zamienienie słodyczy na różne owoce i warzywa. Po prostu zamiast batonika możemy zjeść jabłko. Wyjdzie to syciej, smaczniej, taniej oraz co najważniejsze – zdrowiej. Jabłka zawierają w sobie bardzo dużo witamin oraz składników odżywczych, odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Możemy też wybrać inny owoc lub warzywo. Banan, gruszka, marchewka – to tez są bardzo popularne wybory, które są równie zdrowe co jabłko.

Mniej soli

Często przesadzamy z ilością soli, którą dodajemy do różnych dań. Najczęściej dodajemy zbyt dużo soli do zup oraz obiadu. Smakowo wychodzi to lepiej – dużo osób uwielbia słony smak, jednak nasz organizm za nim nie przepada. Sól w dużych ilościach może być naprawdę szkodliwa, dlatego też zamiast dodawać dużą ilość soli do potraw, lepiej jest dodać inne przyprawy, które są zdrowsze i równie smaczne co sól.

Mniej cukru do herbaty i kawy

Cukier dostarcza naszemu organizmowi bardzo dużo pustych kalorii. Trudno jest się mu oprzeć – dlatego też często do herbaty i kawy dosypujemy duże ilości cukru. Zamiast cukru lepiej jest dodać miód – jest on równie słodki co cukier – ale dużo zdrowszy i smaczniejszy.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar