Wielkanoc – czas słodyczy

wielkanocny zając
Jeszcze praktycznie tydzień (na czas pisania tego artykułu) i będziemy mieć Wielkanoc, czyli ulubione święto wielu osób. Dlaczego akurat Wielkanoc jest tak lubianym okresem? Powód jest prosty – dużo czekolady, figurek czekoladowych oraz przepysznych i zachwycających ciast. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, że na wyciągnięcie ręki mamy tak dużo czekoladek, tortów i innych podobnych wyrobów.

Najlepsze smakołyki wielkanocne

Zdecydowanie najpopularniejszą rzeczą wśród wszystkich osób które obchodzą Święta Wielkanocne jest mazurek. Jest to tradycyjne, bardzo kruche i cienkie ciasto, zazwyczaj z bardzo słodką masą czekoladową lub krówkową. Do tego dochodzi też zazwyczaj polewa, która może przybrać wiele przeróżnych smaków. Jeżeli komuś mazurek nie wystarczy – ma jeszcze w sklepach szeroką ofertę czekoladowych zajączków, jajek lub po prostu najzwyklejszych czekoladek. Ja szczególnie polecam te wyroby czekoladowe, które są przygotowane z czekolady belgijskiej – ich jakość jest po prostu zdecydowanie wyższa, są smaczniejsze oraz zdrowsze.

Co na Wielkanoc można przygotować samemu

Praktycznie wszystko, jednak najwięcej osób decyduje się tylko i wyłącznie na przygotowanie ciast w domowym zaciszu, a resztę rzeczy, np. czekoladki czy zające z czekolady kupuje w odpowiednim sklepie. Takie rozwiązanie moim zdaniem jest najlepsze – ciasta takie jak mazurek czy sernik piecze się prosto, szybko i przyjemnie a żeby samemu przygotować czekoladową figurkę to trzeba się naprawdę napracować. Raz robiłam czekoladowe jajeczka – sprawa wydaje się bardzo prosta, i powiedziałabym, że te jajeczka bardziej wyglądały jak prostokąty. Jest to naprawdę ciężka sprawa, szczególnie że w domach nie mamy specjalistycznego sprzętu do robienia czekolad.

Koszta

Do przygotowywania przysmaków wielkanocnych samemu w domu zachęcać nas mogą teoretycznie niskie koszta. Jest to prawda jeżeli chodzi o ciasta – często zapłacimy znacznie mniej za składniki i koszt przygotowania niż kupowanie ciasta w cukierni, ale w przypadku innych rzeczy, tj. czekoladek cena wyjdzie znacznie wyższa. Dodatkowo zejdzie nam też bardzo dużo czasu, i nie mamy pewności że czekoladki nam w ogóle wyjdą, dlatego lepiej jest je po prostu zamówić lub kupić.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar