Lato – z pozoru zdrowe

Jednak, jak na pewno większość z Was się przekonała na własnej skórze – szalenie męczące dla naszych organizmów. Szczególnie tegoroczne lato, które już teraz możemy poczuć, pomimo tego że kalendarzowo nadal się nie rozpoczęło. Jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych wynikających ze złych nawyków podczas tego bardzo gorącego okresu? Na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Najpierw coś o naszych pupilach

Wiele w internecie można przeczytać na temat tego, jak ludzie nie dbają o swoje pupile podczas lata. Postanowiłam, że rozpowszechnię tą informację, pomimo tego że powinna być wszędzie znana – nie zostawiajcie nigdy swoich pupili w samochodzie. To samo tyczy się ludzi oraz innych organizmów. Dlaczego? Spróbujcie posiedzieć w zamkniętym, zaparkowanym samochodzie przez kilka minut. Od razu zobaczycie, że robi się słabo i duszno. Jest to spowodowane bardzo szybkim nagrzewaniem się auta, co w konsekwencji zwiększa temperature wewnątrz. Jeżeli widzimy na parkingu zamknięte dziecko lub zwierzę w samochodzie – od razu powinniśmy dzwonić na policję!

Dużo wody – najbardziej podstawowa podstawa

Picie dużej ilości wody w lato to jest dosłownie bardzo podstawowa wiedza, którą powinien znać każdy. I faktycznie tak jest – każdy wie, że w lato powinniśmy pić dużo napojów, jednak dużo osób do tego się nie stosuje, lub po prostu o tym zapomina (szczególnie osoby młodsze, dzieci), przez co lądują w szpitalu na kilka dni z powodu odwodnienia. Pamiętajcie – woda to podstawowy budulec naszego organizmu, dlatego potrzebujemy jej bardzo dużo.

Aktywność fizyczna – męcząca, ale potrzebna!

Wiele osób posiada wymówki na lato, że jest za gorąco lub że słońce dosłownie parzy w skórę. To prawda – w lato ciężko się ćwiczy, ale nigdy nie powinniśmy odpuszczać. Jeżeli nie mamy siły ćwiczyć w domu lub na zewnątrz – zawsze możemy udać się na siłownie, która prawdopodobnie będzie wentylowana i chłodna. Nie należy zapominać o swoim organizmie w lato – chwilowy zastój w uprawianiu sportu może spowodować lenistwo. Dużo trudniej jest wrócić do sportu po dłuższej przerwie, niż po prostu ćwiczyć konsekwentnie i regularnie.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar