Czego nie robić w mikrofalówce?

Piec czy mikrofalówka - co wolicie?
Piec czy mikrofalówka – co wolicie?

Mikrofalówki są bardzo tanie, komfortowe oraz proste w obsłudze. Praktycznie każdy posiada takie urządzenie w domu. Pozwala ono nam na bardzo szybkie, praktycznie natychmiastowe podgrzanie wszystkiego – zaczynając na prostych gotowych daniach ze sklepów a na olbrzymich obiadach kończąc. Jednak mikrofalówka posiada też wiele wad, oraz nie można w niej podgrzewać niektórych rzeczy. W tym wpisie przeczytacie o wadach mikrofalówki, oraz o rzeczach których nie powinno się w niej podgrzewać.

Wady mikrofalówki

Jeżeli posiadacie w domu mikrofalówke, to na sto procent znacie jej wady. Jedzenie podgrzane za jej pomocą posiada mniej smaku i gorzej pachnie. Czasami też, gdy np. podgrzewamy zupę to dotykamy talerza, by sprawdzić czy jest już ciepła. A gdy ją wyciągamy okazuje się, że zupa jest zimna – tylko talerz jest ciepły. To są chyba najpopularniejsze problemy z mikrofalówką, na które natrafimy codziennie, jeżeli często z niej korzystamy. Dlatego ja mikrofalówki używam tylko wtedy, kiedy muszę zjeść coś na szybko – jeżeli chodzi na przykład o podgrzanie obiadu czy też zupy – wole standardową kuchenkę.

Czego nie należy podgrzewać w mikrofalówce?

Jajka

Jest wiele sposobów na różne przepyszne dania zrobione z jajek, jednak wkładanie go do mikrofali nie jest najlepszym pomysłem. Niezależnie od tego, jakie jajko włożymy do mikrofalówki, to jajko po prostu wybuchnie i zabrudzi całą mikrofalówkę, którą następnie będziemy musieli bardzo długo czyścić. Na internecie są różne sposoby na zrobienie jajka w mikrofali – jednak one też nie działają, i jedynie przysporzymy sobie kłopotów ze sprzątaniem

Woda

W mikrofalówce woda nie będzie się gotować – a jedynie przegrzewać. Jest to spowodowane tym, że w mikrofalówce z wody nie uciekają pęcherzyki tlenu, przez co woda ogrzewana jest w całości. Jeżeli taką wodę wyciągniemy i cokolwiek z nią zrobimy – może to być np. proste wsypanie cukru, bądź też zamieszamy, to wtedy po prostu wybuchnie, i poparzy nas oraz otoczenie.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar