Czy warto dalej chodzić do kina?

kino

Rok 2018 – epoka komputerów, internetów oraz usług pobierających co miesięczne opłaty. Mamy na przykład Spotify – aplikację, która za niewielką, comiesięczną opłatą pozwoli nam na słuchanie olbrzymiej ilości piosenek w dowolnym miejscu i czasie. Mamy też różne oferty zawierające comiesięczny zestaw gier – w zależności od platformy na której gramy np. Xbox Games with Gold, bądź Playstation Plus. Podobna usługa występuje też w przypadku filmów czy seriali – jest to Netflix. Pomijając takie usługi polegające na abonamentach – możemy nawet wykupić film w dowolnym sklepie internetowym i go obejrzeć na własnym komputerze, telewizorze czy nawet telefonie komórkowym, bez wychodzenia z domu. Skoro tak jest, to czy nadal warto chodzić do kina? Na to pytanie odpowiem w tym wpisie.

Kino – dźwięk i obraz wysokiej jakości

Co z tego, że nawet w naszych domach są ekrany 4K, skoro głośniki o naprawdę dobrej jakości kosztują drugie razy tyle, nie mówiąc już o ekranie o takich samych rozmiarach czy jakości jak w kinie (co prawda kina używają projektorów – które i tak prawdopodobnie są droższe od mieszkań większości z nas :)). Dlatego jeżeli chcemy zobaczyć jakiś naprawdę dobry film, na który czekaliśmy bardzo długo – to warto udać się do kina i tam go obejrzeć, tylko ze względu na jakość i znacznie lepsze odczucia. Samo nagłośnienie w kinie może zmienić nawet przeciętny film akcji w niesamowitą i wciągającą historię.

Nie wszystko można kupić

Wiele firm po prostu nie udostępnia popularnym sprzedawcom swoich filmów – dlatego ich produkcje możemy obejrzeć tylko i wyłącznie w kinach. Przykładów jest wiele – i zazwyczaj są to filmy wysokobudżetowe, produkowane i nakręcane przez najlepsze wytwórnie na świecie.

Idealne dla rodziny i znajomych

Oglądanie grupą filmu w kinie jest znacznie lepsze niż oglądanie filmu w naszym mieszkaniu. Nie ma co ukrywać – nasze mieszkania zazwyczaj są małe, przez co w większej grupie jest nam bardzo ciężko się pomieścić. Kina są idealną alternatywą dla osób, które chcą w większej ilości osób obejrzeć coś ciekawego.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar