Kolekcja Martyny

Tenis – sport idealny?

Tenis jest sportem który wymaga specjalnych rzeczy – między innymi takich jak specjalnego kortu do tenisa, odpowiedniego sprzętu, a na wyższym poziomie – nawet takich rzeczy jak specjalne obuwie czy ubranie. Pomimo tego, że ma duże wymagania – to nadal bardzo dużo osób gra w tenisa i ma z tego dużo zabawy. Między innymi ze względu na to że istnieje takie coś jak szkółki tenisowe w praktycznie każdym mieście. Czy tenis jest sportem idealnym? Przeczytacie o tym w tym wpisie. Zapraszam!

Tenis – szkoły tenisowe można znaleźć w każdym mieście

Zdecydowanym plusem tenisa jest to, że w każdym mieście znajdziemy po prostu miejsca, w których możemy w niego zagrać. Niezależnie od tego czy mieszkacie w dużym mieście takim jak Kraków, czy też w mieście które nie ma dużej ilości mieszkańców – na sto procent znajdziecie jakieś miejsce w którym można na spokojnie grać w tenisa i mieć z tego dużo przyjemności.

W tenisa może grać każdy

Niezależnie od wieku (oczywiście bez przesady :)) tenisa może uprawiać każdy. Nawet dzieci które mają pięć lat zaczynają swoją przygodę z tenisem. Ciekawostką jest to, że sprzęt dla dzieci jest dużo tańszy – dlatego też jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko aktywnie uprawiało jakiś sport – to tenis jest super wyborem. A jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na niekoniecznie potrzebny sprzęt do tenisa (np. jeżeli my lub nasze dzieci nie gramy dużo w tenisa – ale czasami się zdarza) to szkoły tenisowe posiadają w swojej ofercie możliwość wypożyczenia sprzętu, bardzo tanio.

Brak kontuzji

Grając w tenisa nie ma praktycznie szansy na kontuzję. Dlaczego? Otóż nie występuje fizyczny kontakt z przeciwnikiem, a to właśnie on jest głównym powodem większości kontuzji w innych sportach takich jak piłka nożna bądź też koszykówka. Dlatego jeżeli nie chcecie przypadkowo narazić się na różne nieprzyjemne kontuzje – to tenis jest dla Was sportem perfekcyjnym. Ja bardzo polecam tenisa właśnie z tego powodu.

Exit mobile version