Kolekcja Martyny

Czym różnią się drogie słuchawki od tanich

Słuchawki są rzeczą, którą posiada praktycznie każdy z nas. Niektórzy nie mają dużych wymagań – i często korzystają z najzwyklejszych słuchawek, które były dołączone w zestawie do telefonu, od producenta, a jeszcze inni takich słuchawek by nie mogli znieść i korzystają z bardzo drogiego sprzętu. Czym tak dokładnie różnią się drogie słuchawki od tanich?

Tanie słuchawki – gorsza jakość

Tanie słuchawki posiadają znacznie gorsza jakość od słuchawek, które są nawet lekko od nich droższe. Producent takich słuchawek musi ciąć koszty na wszystkim, żeby faktycznie one mogły być takie tanie, więc materiały użyte do ich produkcji są beznadziejnej jakości. Logicznie myśląc można wywnioskować, że im droższe słuchawki tym lepsza jakość. Jednak tak jest do pewnego stopnia – powyżej pewnej jakości już nie zauważymy różnicy, po prostu nasze uszy nie wyłapią żadnych zmian.

Wytrzymałość

Tanie słuchawki potrafią bardzo szybko się zepsuć – na sto procent kiedyś przekonaliście się na własnej skórze, jak szybko takie słuchawki się psują. Z kolei drogie słuchawki są znacznie wytrzymalsze – po prostu dzięki temu, że do ich produkcji zostały wykorzystane materiały o dobrej jakości. Droższe słuchawki od porządnej firmy mogą wytrzymać z nami nawet lata, podczas gdy tanie słuchawki często zepsują się po miesiącu.

Dodatki

Niewątpliwą zaletą droższych słuchawek są też różne dodatki, które często dostajemy przy zakupie. Na przykład firma Sennheiser w swoich niektórych modelach gratis dorzuca do słuchawek bardzo fajne i eleganckie etui, które mieści się wszędzie. Jest to tylko przykład – bo etui na słuchawki można kupić praktycznie wszędzie, jednak fajnie jest takowe dostać, prawda? Od razu czujemy, że produkt który zakupiliśmy jest faktycznie dużo lepszej jakości niż inne słuchawki. Nawet taki mały gadżet może zadecydować, który produkt postanowimy kupić.

Podsumowując

Drogie słuchawki są lepsze od tanich – ale tylko do pewnego poziomu. Nie ma też co przepłacać, bo po prostu nie zauważymy różnicy, a jeżeli jakaś będzie – to mała i niewarta aż takiej przebitki cenowej.

Exit mobile version