Kolekcja Martyny

Dania narodowe – barszcz z uszkami

Barszcz w połączeniu z uszkami to danie, którym możemy chwalić się na arenie międzynarodowej. Pomimo tego, że jest wiele innych potraw z Polski, które są równie popularne co tytułowy barszcz z uszkami, lub nawet bardziej popularne – takie jak pierogi czy też bigos, to barszcz nadal jest na samym topie jeżeli chodzi o nasze dania w innych krajach. Dlaczego ludzie tak uwielbiają barszcz z uszkami?

Tradycyjna wigilijna zupa

Popularność barszczu nie bierze się znikąd – jest on tak znany między innymi dlatego, że jest on jednym z głównych wigilijnych posiłków, które są spożywane przez Polaków od setek lat. Byliście kiedyś na Wigilii, na której nie było tradycyjnego barszczu? Ja nie.

Uszka podbijają serca milionów osób

I to nie bez powodu – smakują one obłędnie, bardzo podobnie do pierogów, które tak właśnie uwielbiają obcokrajowcy, tylko mają jedną zaletę – są dużo prostsze w jedzeniu, gdy są podane w barszczu. Podczas gdy pierogi byłyby niewygodne w spożywaniu w barszczu, to uszka nadają się do tego idealnie, gdyż możemy je po prostu… zjeść na raz, bez ubrudzenia siebie i otoczenia (:)).

Jaki farsz w uszkach?

Najpopularniejszym „wnętrzem” uszek w barszczu jest zdecydowanie kapusta połączona z grzybami. Ale to tylko w przypadku potrawy wigilijnej. Jeżeli mowa jest o zwykłym daniu, które jest przygotowane bez żadnej uroczystości, to bardzo popularne są też uszka z mięsem stosowanym jako farsz. Moim zdaniem jest to smaczniejsza opcja – jednak w Wigilię nie wyobrażam sobie niezjedzenia kilku uszek z kapustą i grzybami. Po prostu jest to tak klimatyczna potrawa, która idealnie wpasowuje się w świąteczną atmosferę, że trzeba jej skosztować.

Wysoka dostępność

Barszcz możemy kupić gotowy, lub przygotować w domu samemu z buraków. Podobna sytuacja występuje z uszkami. Po tych dwóch zdaniach bardzo łatwo można wywnioskować, że ta potrawa wcale nie jest ciężka w przygotowaniu. I to jest jej bardzo dużym atutem – dzięki temu barszcz z uszkami, niezależnie od tego kto go przygotowuje, zawsze smakuje bardzo dobrze.

Exit mobile version